Internet

Na plzeňsku provozujeme vlastní internetovou síť , která ke konci roku 2021 čítá více jak 100 přístupových bodů. V pásmech 5, 10, 17, 24, 60 a 76 GHz. V současné době pokrýváme většinově lokality Plzeň, Losina, Křimice, Malesice, Radčice, Kozolupy, St.Plzenec, Litice, Valcha, Vochov, Chotíkov, Kyšice, Dýšina, Ejpovice a další…

Prvotřídní kvalita centra

Naše plzeňské datové centrum v budově BCB, dříve Hutní Projekt, splňuje nejnáročnější požadavky na nejmodernější datové služby. Datové centrum je umístěno a zabezpečeno jak proti krádeži, tak i proti požáru či výpadkům elektrického proudu. Datové centrum má dva nezávislé zdroje elektrické energie, záložní zdroje elektrické energie (motorgenerátory) a záložní UPS. (udržují potřebnou a stabilní teplotu a vlhkost) a vybavené požární signalizací a protipožárním systémem. Datové centrum je připojeno k Nix pomocí dvou nezávislých okruhů. Datové centrum je monitorováno a dohledováno 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. Naše dohledové centrum díky nepřetržitému monitoringu dokáže operativně a pružně řešit veškeré problémy, které mohou nastat v kterémkoliv místě páteřních tras, kterými jsou jednotlivé lokality připojeny. Pružně reagujeme na potřeby, které se týkají požadavků na konektivitu, i na potřeby našich zákazníků.

Celá síť je připojena na vysokorychlostních trasách renomovaných dodavatelů jako jsou např. Alcoma a.s., Summit apod. a to jako jedni z mála kruhovou topologií, díky těmto parametrům dokážeme našim klientům poskytovat kvalitní službu s garantovanou dostupností 99,9%.

Služby, které nabízíme

Z hlediska toho, co jsme schopni nabídnout, jsme velmi flexibilní. Pokusím se nyní shrnout do pár bodů příklady toho, co jsme schopni zabezpečit. V případě zájmu o realizaci individuálního projektu nás prosím kontaktujte.

 • Internetová brána

naší sítí pokrýváme signálem poměrně široké okolí. Tato metoda připojení je vhodná pro domácnosti i firmy v našem okolí. Kapacita naší internetové brány je velmi opertivně navyšována dle aktuálních potřeb. Jsme schopni zrealizovat dodávky internetové konektivity i pro sousedské komunitní sítě a náročnější firmy za velmi zajímavých cenových podmínek, naše připojení se vyznačuje velmi nízkou latencí. Služby okolním komunitním sítím mohou být poskytovány i se souvisejícími byrokratickými náležitostmmi jako je přímá fakturace telekomunikačních služeb jejich klientům naší společností.

 • Konektivita v dalších částech Plzně a v jejím okolí

Za velmi zajímavých cenových podmínek je možné zřídit na většině území Plzně a v jejím okolí internetové brány komunitním sítím a náročnějším firmám. Připojení se vyznačuje vysokou kvalitou, ve většině případů jste maximálně 5ms do NIXu(peeringové centrum českého internetu), dle možností ve vaší lokalitě je připojení možné realizovat různými bezdrátovými technologiemi, případně pomocí pronajatých optických datových okruhů.

 • Bezdrátový internet ve Vaší restauraci

Nabídněte svým hostům pokrokovou službu → bezdrátový přístup k internetu z jejich notebooku s běžným WiFi adaptérem. Jsme schopni dodat řešení včetně účetního systému (s možností účtování klientům přímo naší firmou – držitelem telekomunikační licence) a tiskárny na stvrzenky, nebo službu poskytnout tak, aby byla klientům dostupná zdarma (s časovým/datovým omezením ap.). Náklady na zřízení služby přitom již v dnešní době nejsou nijak vysoké (zvláště pokud se má jednat o službu zdarma, bez tiskárny a účtování, často se zřizovací rozpočet vejde do 5000 – 10.000,– Kč i s instalací internetové přípojky). V oblasti pokryté naší sítí, případně partnerskými sítěmi, možno dodat i s připojením k internetu dle platného ceníku. Mimo tyto oblasti rádi poradíme s volbou nejvhodnějšího připojení. Internetový koutek s počítačem(či počítači) a přístupem k internetu je také možný.

 • Bezdrátový internet na Vašich společenských akcích

Několik let pravidelně zajišťujeme internetové připojení např. na Dnech Vědy a techniky a podobných akcích… Rádi použijeme své know-how, obchodní kontakty a zapůjčíme potřebné zařízení pro realizaci pokrytí Vaší konference nebo jiné společenské akce bezdrátovým internetem. Účastníci akce vybavení notebookem s podporou 2,4GHz wifi standardu 802.11b/g/n se tak během celé konference dostanou ke svým e-mailům. Samozřemě je také možné zajistit umístění pracovních stanic s přípojem internetu pro ty, kteří notebookem nedisponují. Takovéto krátkodobé připojení společenských akcí k internetu umíme realizovat tak, aby bylo dostupné každému, nebo jen vymezenému okruhu osob. Samozřejmostí je komplexnost služeb, včetně dohledu na chod sítě a technické podpory. Pořadáte konferenci za pár dní a na tuto službu jste pozapoměli? Velmi často jsme schopni pomoci. Obecně však platí, že když máme na realizaci více času, jsme schopni vše odzkoušet, vybrat nejvhodnější variantu internetového přípoje a zajistit tak bezproblémový průběh poskytování služby.

 • Realizace počítačových sítí

Instalaci domácích a firemních sítí nabízíme jako komplexní službu dle potřeb zákazníka. Při použití bezdrátových technologií můžeme realizovat i propojení poboček firmy, k tomu je možno využít i naší stávající páteřní infrastrukturu. Možná je i konzultace volby optimálního připojení sítě k internetu. Po realizaci sítě je možná další spolupráce při její údržbě.

 • Připojení sídlišť/bloků domů apod.

Kromě dodávky internetu existujícím komunitám je v případě dostatečné poptávky možné i připojení celého činžovního/pa­nelového domu či bloku domů do internetu a vybudování vysokokapacitní sousedské sítě. Opět s možností zajistit rozúčtování telekomunikačních služeb jednotlivým uživatelům, včetně kvalitních služeb technické podpory.

Dále nabízíme

 • webhostingové služby, správa a registrace DNS záznamů
 • dodávky internetové konektivity nejen pro firemní zákazníky, ale samozřejmě také pro domácnosti
 • zákaznické datové spoje
 • instalace optických vláken, strukturované kabeláže pro počítačové sítě
 • návrhy a realizace sítí LAN/WAN.

Podrobné informace o možnostech naleznete na stránce podpora.

Obchod

Dodáváme zakázky na klíč, a to převážně v oboru informační technologií, ať už LCD panely např. pro dispečinky, datové projektory, docházkové systémy, tak i PC komponenty a příslušenství.

Napsat komentář